W trakcie lutowej sesji legionowscy samorządowcy sporo uwagi poświęcili edukacji. Na fali zmian związanych z likwidacją gimnazjów wprowadzili do miejskiego systemu oświaty kilka drobnych korekt. Dotyczą one głównie obowiązujących dotychczas rejonów szkolnych.
Zmiany, jak zapewnia odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta, są właściwie kosmetyczne. – Zmniejszyliśmy rejon Szkoły Podstawowej nr 1 i zmniejszyliśmy rejon Szkoły Podstawowej nr 3, dołączając do niej osiedle Batory oraz okoliczne budynki jednorodzinne – mówi Piotr Zadrożny. Chodzi o domy znajdujące się na terenie ograniczonym ulicami Warszawską, Kościuszki, Słowackiego i Jagiellońską. Co do drugiej modyfikacji lokalnej mapy oświatowej, była ona po prostu konsekwencją rozwoju miasta. A dokładniej rzecz ujmując, wzrostu liczby jego mieszkańców. – Do Szkoły Podstawowej nr 8 dołączone zostaną nowe budynki przy ulicy Strużańskiej, które powstały na terenie dawnych koszar wojskowych.
Ostatnia kwestia, którą w lutym urzędnicy dali pod rozwagę posiadaczom mandatów, była echem reformy oświatowej. Tak się złożyło, że w jednej ze szkół ratusz inaczej widział ograniczenie skutków likwidacji gimnazjów, rodzice zaś inaczej. Ich głośny protest okazał się skuteczny. – Zgodnie z wolą rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie zdecydowana większość wszystkich rodziców opowiedziała się za tym, aby nowe klasy siódme i ósme kontynuowały naukę w tym samym budynku, uznaliśmy, że skoro jest taka wola, to my ją uszanujemy – powiedział zastępca prezydenta Legionowa.
Wszystkie wspomniane zmiany wejdą w życie we wrześniu, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRoman Smogorzewski zaprasza do udziału w referendum
Następny artykułGasili pożar trawy, znaleźli nieprzytomną kobietę
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 45-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here