We wtorek (7 marca) w legionowskim ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące planowanej przebudowy ulicy Hubala. Wzięło w nim udział ponad 100 mieszkańców. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta miasta, w najbliższym czasie do każdego lokalu zostanie dostarczona ankieta, za pomocą której będzie można wyrazić swoja opinię.

Zdecydowana większość uczestników spotkania opowiedziała się za remontem nawierzchni i chodników, jednocześnie wyrażając swój sprzeciw dla wybudowania łącznika do ulicy Królowej Jadwigi. Mieszkańców argumentowali to wzmożeniem ruchu i zmniejszeniem bezpieczeństwa na obecnie spokojnej ulicy. – Podczas spotkania w Ratuszu zdecydowanie powiedzieli oni „nie” planom utworzenia jednokierunkowej drogi z nakazem skrętu w prawo w ul. Królowej Jadwigi. Nie przekonała ich nawet wizja nowych miejsc postojowych i obietnica progów zwalniających – informuje UM Legionowo. Prezydent Roman Smogorzewski podkreślał, że to mieszkańcy mają być zadowoleni z tego rozwiązania.
Jak relacjonuje Urząd Miasta Legionowo, uczestnicy i organizatorzy spotkania doszli do wspólnego wniosku, iż należy zapytać wszystkich mieszkańców, dlatego do każdego lokalu zostanie dostarczona ankieta z pytaniem czy jesteś za remontem nawierzchni i chodników oraz czy jesteś za udrożnieniem ulicy Hubala.

KejT

fot.: UM Legionowo