Mateusz Żebrowski w Legionovii!

0
743
10.05.2014, Suwalki. Stadion Miejski, Mecz II ligi Wigry Suwalki - Garbarnia Krakow 4:0 (I polowa) fot. Wojciech Otlowski

Wraz z końcem rundy jesiennej Legionovia straciła kilku piłkarzy. Dużym osłabieniem jest odejście Sebastiana Milewskiego, który bardzo dobrze prezentował się na II ligowych boiskach. Jego postawa nie umknęła uwadze innych klubów i utalentowany pomocnik podpisał 3,5 letni kontrakt z występującym na zapleczu ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec.

Zdając sobie sprawę z tego, że drużyna potrzebuje nowych piłkarzy, Legionovia rozpoczęła poszukiwania potencjalnych następców. Pierwszym poważnym wzmocnieniem dokonanym przez Legionowski klub w tym okienku transferowym jest Mateusz Żebrowski. 21 letni wychowanek Korony Ostrołęka ma za sobą występy w młodzieżowych drużynach Legii Warszawa, Polonii Warszawa oraz Jagiellonii Białystok. Był także powoływany do Reprezentacji Polski U-21. Swoje umiejętności potwierdził na I-ligowym poziomie podczas występów w Wigrach Suwałki. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 3 bramki.

Transfer wpisuje się w politykę klubu, który stara się inwestować w młodych i perspektywicznych graczy. Mateusz Żebrowski z pewnością się do takich zalicza i miejmy nadzieję, że jego talent eksploduje podczas gry w barwach Legionovii.