KPR RC Legionowo w ramach 1/16 Pucharu Polski pojechał do Białej Podlaskiej, by rozegrać mecz z drużyną AZS AWF. Legionowianie byli faworytami tej potyczki i w swoim pierwszym tegorocznym występie nie zawiedli swoich sympatyków.

Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Lisa od początku meczu przejęła inicjatywę i objęła prowadzenie 7:2. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 14:11 dla KPR-u. Wraz z początkiem drugiej połowy meczu gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W pewnym momencie wydawało się, że uda im się doprowadzić do remisu. Przewaga KPR-u stopniała do 2 bramek, ale zawodnicy z Legionowa opanowali sytuację i zaczęli ponownie punktować. Na 10 minut przed zakończeniem meczu przewaga KPR-u wzrosła do 10 goli i wiadomo było, że awans do następnej rundy jest już w rękach Legionowian. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:27.

KPR w następnej rundzie zmierzy się z drużyną Sandra Spa Pogoń Szczecin.