Kilka miesięcy temu na osiedlu Piaski, a konkretnie między sklepem „Biedronka” a restauracją „Carska”, rozpoczęła się budowa nowej galerii handlowej w mieście. Jak zapewniają jej inwestorzy, Galeria Zegrzyńska – bo taką otrzymała ona nazwę – ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

Inwestorem tego przedsięwzięcia jest spółka WRI Investment Sp. z o.o. S.K., a cały obiekt zaprojektowała pracownia JP Architekci. – To miejsce przez wiele lat czekało na zagospodarowanie. Nieruchomość położona jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Teraz stanie się centrum handlu i usług dla wschodniej części Legionowa. Architektura Galerii jest dopasowana do istniejącego krajobrazu miejskiego i doskonale integruje się z otaczającą tkanką. Staraliśmy się respektować walory urbanistyczne dzielnicy, jak i utrzymać projekt jako ekonomicznie opłacalny dla inwestora. Koncepcja układu funkcjonalnego opiera się na zapewnieniu wygody, funkcjonalności i przejrzystości dla użytkownika. Do geometrycznej bryły obiektu zaimplementowano motywy marynistyczne, kojarzące się z ulubionym miejscem weekendowego wypoczynku mieszkańców Warszawy i Legionowa, czyli Jeziorem Zegrzyńskim – powiedział Jakub Szatkowski, główny architekt.
Powierzchnia handlowa obiektu została rozlokowana na dwóch piętrach i wynosi ponad 2200 m2. W budynku może się znaleźć nawet 20 lokali handlowych oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany bezpłatny parking zewnętrzny, gdzie powstanie ponad 50 miejsc postojowych, w tym miejsca dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Sam budynek też ma być w pełni dostosowany dla potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. Wewnątrz ulokowano windę, a wolny od barier architektonicznych parter będzie dostępny bezpośrednio z poziomu chodnika i parkingu. – Planowany termin ukończenia prac budowlanych i oddania obiektu do użytkowania to trzeci kwartał 2017 roku. Wierzę, że nasza inwestycja przyciągnie rzesze klientów niezwykłą atmosferą, wygodą zakupów i bogatą ofertą. Galeria ma duży potencjał, czego potwierdzeniem jest nieustanne zainteresowanie nowych najemców. Jestem przekonany, że dzięki udanemu procesowi komercjalizacji to miejsce stanie się rozpoznawalnym punktem na handlowo-usługowej mapie Legionowa, jak i aglomeracji warszawskiej – powiedział Daniel Balla, członek zarządu WRI Investment.
Na razie jeszcze nie wiadomo, jakie sklepy i punkty usługowe znajdą się w Galerii Zegrzyńska. Póki co ujawniono tylko, że ma tam działać znany w całym kraju klub fitness Zdrofit. Wiadomo też, że na parterze znajdą się punkt z prasą, piekarnio-cukiernia, apteka oraz sklepy z odzieżą i obuwiem. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, kolejne znane marki czekają na podpisanie umów.

oprac. zig