Już po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowała dla mieszkańców Legionowa bożonarodzeniowy koncert. Odbył się on w zeszły czwartek (15 grudnia), tradycyjnie już w kościele pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

– Bardzo się cieszymy, że te koncerty stały się już tradycją społeczności Szkoły Podstawowej nr 7. Nie występują tu tylko uczniowie i nauczyciele, ale – tak jak to było też i w poprzednim roku – również i rodzice. To jest bardzo fajna inicjatywa, która łączy naszą całą społeczność – powiedział Mariusz Borkowski, dyrektor SP nr 7 w Legionowie. – Dla dużego grona nauczycieli jest to myślę świetna zabawa, pomysł na spędzenie wolnego czasu po pracy i tez jednocześnie integracja grona pedagogicznego. Nie mamy specjalnie wielu okazji do takich spotkań, poza radami pedagogicznymi i dlatego to jest takie fajne. Integrujmy się nie tylko my jako nauczyciele, ale tez dzieci i rodzice, którzy z nami koncertują – dodaje Iwona Gajda, nauczycielka w „siódemce”.
Tytuł tegorocznego koncertu brzmiał „Myślą Jana Pawła II”. Oprócz tradycyjnych – ale podanych w nowoczesnych aranżacjach – polskich kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce świątecznej, można też było wysłuchać na nim tekstów papieża – polaka, wyjaśniających tajemnicę świąt Bożego Narodzenia. – Cały adwent i okres oczekiwania na Boże Narodzenie skłania do refleksji i myśli Jana Pawła II, mam wrażenie, pomogą osobom, które głęboko wierzą lepiej przygotować się do tych świąt – powiedziała Iwona Gajda. Ale nie był to jedyny cel, jaki przyświecał społeczności legionowskiej siódemki. – Mamy bardzo ważny cel charytatywny, który jest już dosyć rozpropagowany w Legionowie. Zbieramy bowiem pieniądze na wsparcie dla naszego ucznia Kacperka, który jest ciężko chory. Dzisiaj po koncercie będzie można nabyć prace świąteczne wykonane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Przy okazji tego koncertu mamy więc taki wspólny cel, znowu pomóc – mówi dyrektor Borkowski.
Wcześniej, na rzecz Kacperka Szczuckiego, chorującego na na mięsaka Ewinga, czyli nowotwór prawej kości ramieniowej, zorganizowano już wiele szkolnych kiermaszów, na których rodzice i uczniowie, przy wsparciu nauczycieli sprzedawali słodkie babeczki, ciasta, owoce i desery oraz książki. Uczniowie z klasy Kacperka wraz wraz z wychowawczynią p. Anną Bielińską przygotowali też dla niego przedstawienie kukiełkowe pt. „Szewczyk Dratewka”.
Mimo tych wszystkich dziań, chłopiec dalej potrzebuje pomocy. Można to zrobić wpłacając pieniądze na konto Fundacji ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Numer konta: Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 29818 Szczucki Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

RafaM