Drużyna KPR RC Legionowo przystępowała do meczu z SPR Stalą Mielec w roli zdecydowanego faworyta. Legionowianie nie zawiedli i awansowali na 3 miejsce w grupie Granatowej PGNiG Super Ligi.

Początek spotkania nie był jednak dla szczypiornistów z Legionowa łatwy. Stal grała bardzo uważnie, podopieczni trenera Łukasza Rybaka po 12 minutach spotkania prowadzili 7:5 i wydawało się, że KPR będzie miał poważne problemy z przełamaniem oporu gospodarzy. Sytuacja zaczęła zmieniać się pod sam koniec pierwszej odsłony spotkania, kiedy za sprawą Antonio Pirabanica i Kamila Cioka Legionowianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Druga połowa meczu stała już pod znakiem dominacji KPR-u. Wprawdzie Stal zdołała jeszcze doprowadzić do remisu 14:14, ale na 12 minut przed zakończeniem spotkania przewaga szczypiornistów z Legionowa wynosiła 6 bramek. Dobrze grał Witalij Titow. Doświadczony gracz raz po raz nękał defensywę Mielczan. Duży udział w zwycięstwie KPR-u miał także Mikołaj Krekora, którego dobra postawa w bramce umożliwiała przeprowadzanie szybkich kontrataków.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem KPR-u 30:24. Drużyna prowadzona przez Marka Motyczyńskiego zajmuje 5 miejsce w tabeli zbiorczej PGNIG Super Ligi.

SPR Stal Mielec – KPR RC Legionowo 24:30 (12:14)

SPR Stal Mielec :Lipka, Barnaś -Wilk 3, Krępa 5, Janyst 1, Wypych 1, Rusin, Kłoda 2, Kubisztal, Kirilenko 2, Dementiew, Basiak, Kawka 3, Krygowski, Chodara 7 (2/4), Krupa

KPR RC Legionowo:Krekora, Stojković -Ignasiak, Prątnicki 3, Mochocki 1 (0/1), Suliński, Kasprzak 5, Kowalik, Pribanić 4, Titow 9 (4/4), Brinovec 4, Gawęcki 2, Ciok 2, Gumiński