fot. Bartłomiej Bator

Legionovia przystępowała do spotkania z GKS-em Bełchatów z dużymi nadziejami na zadomowienie się w górnej połowie tabeli.

Spotkanie od początku toczyło się w środku pola, jego tempo nie było porywające. Legionovia starała się atakować, jednak przed długi czas nie była w stanie stworzyć żadnej klarownej okazji pod bramką gości.

Impas trwał do 32 minuty spotkania, kiedy to po raz kolejny dał o sobie znać niezawodny ostatnio Marcin Wodecki. Pomocnik Legionovii otrzymał świetne podanie z prawej strony boiska, przyjęciem piłki minął bramkarza i umieścił ją w bramce bezradnego Lenarcika. Pierwsza faza tej akcji przypominała nieco słynnego gola strzelonego przez Dennisa Bergkampa w 1998 roku.

W drugiej połowie spotkania Legionovia cofnęła się i liczyła na kontrataki. Drużyna z Bełchatowa miała poważne problemy z konstruowaniem akcji i nie była w stanie zagrozić dobrze dysponowanej linii defensywnej Legionowian. W 57 minucie spotkania podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka mogli dobić Bełchatowian, niestety Paweł Garyga w dogodnej sytuacji nie zdołał oddać strzału.

W 75 minucie na boisku pojawił się Ivan Jovanović. Serbski napastnik wprowadził sporo ożywienia w poczynania ofensywne Legionovii i praktycznie od razu miał szansę na strzelenie gola. Dobitka Marcina Wodeckiego, również okazała się nieskuteczna.

Wodecki, który strzelił już 5 bramek w sezonie, mógł powiększyć swój dorobek. W 90 minucie dostał świetne podanie od Jovetića, jednak i tym razem górą był bramkarz GKS-u.

Skromna wygrana Legionovii dała jej awans na 6 pozycję w tabeli. Zespół trenera Wieczorka ciągle pozostaje w grze o awans.

Legionovia KZB Legionowo – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)

Strzelcy:1:0 – 32 min Wodecki.

Legionovia KZB Legionowo:Madejski – Grzelak (68 min Goliński), Krotofil, Bajat, Kutarba, Garyga (75 min Jovanović), Milewski, Płonka (82 min Dzięcioł), Wójcik, Wodecki, Ciach (63 min Kozara).

GKS Bełchatów:Lenarcik – Pisarczuk (74 min Krzywicki), Grolik, Klepczyński, Szymorek, Andrzejczak (77 min Bartosiak), Rachwał, Lenartowski (46 min Flaszka), Zgarda (81 min Łąbędzki), Maciejewski, Dzięgielewski.