Dzień przed obchodami 72 rocznicy Powstania Warszawskiego, w Wieliszewie odbyła się 2 edycja Biegu Powstańca.

Wydarzenie to daje okazję do oddania należnej czci bohaterom, którzy oddali swoje życie za Polskę, ale i sprawdzenia się w niezwykle trudnym biegu jakim jest ultramaraton.

W tym roku, trasa została wydłużona i wynosiła 63 kilometry.

Nie jest to przypadek, ma być to bowiem nawiązanie, do 63 dni podczas których trwało Powstanie Warszawskie.

Wójt Wieliszewa Paweł Kownacki, nie dość, że stał za organizacją imprezy, to jeszcze sam pokonał trasę, która ciągnęła się przez malownicze tereny Gminy Wieliszew.

W tegorocznym biegu wzięło udział 522 zawodników, którzy rywalizowali indywidualnie ale również w drużynach.

W najbardziej prestiżowej kategorii open, zwyciężył Tomasz Wojcieski który uzyskał czas 4:56:57.

Pan Tomasz chciał zadedykować swój sukces siostrze Ani, która walczy obecnie z chorobą.

Wśród pań najszybciej na mecie zameldowała się wicemistrzyni Europy w biegu 24-godzinnym, Patrycja Berezowska. Ukończenie ultramaratonu zajęło jej 5:38:09.

Na kolejnych stopniach podium stanęły Paulina Serafin oraz Monika Grabarczyk.

Uroczystość dekoracji uświetnił swoją obecnością generał Stanisław Mandykowski.

Tegoroczny bieg, okazał się sukcesem, dlatego spodziewamy się, że odbędą się kolejne edycje imprezy.