Skoro w sąsiednich Łajskach grupa uczniów tamtejszego Zespołu Szkół z powodzeniem dmie w przeróżne dęciaki, dlaczego Legionowo ma być pod tym względem gorsze? Zadawszy sobie to pytanie, w Miejskim Ośrodku Kultury najwyraźniej uznano, że tak być nie może i ogłoszono nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Jeśli chodzi o wymagania wobec potencjalnych kandydatów, na dobry początek wystarczą im przyzwoity słuch muzyczny, poczucie rytmu oraz dobre zdrowie. Muszą też mieć ukończone co najmniej 9 lat. Nabór jest prowadzony na instrumenty dęte drewniane – flet, klarnet, saksofony altowy, tenorowy i barytonowy; oraz dęte blaszane – trąbka, waltornia, saxhorn altowy, tenorowy i barytonowy, puzon i tuba. Przydadzą się też muzycy grający na instrumentach perkusyjnych, takich jak werbel, czynele, bęben wielki, umiejący  także obsłużyć cały zestaw perkusyjny.

Pierwsze przesłuchanie do Młodzieżowej Orkiestry Dętej już się odbyło. Kolejne zaplanowano na niedzielę (19 czerwca) od 11.00 do 14.00 w legionowskim ratuszu. Poprowadzi je przyszły kapelmistrz, mjr rez. Edward Myśliwczyk – wykładowca, instrumentalista, mający za sobą dowodzenie orkiestrami wojskowymi.

1 KOMENTARZ

  1. „… nie nabijać w butelkę czytelników” Czyli przedstawić 2 różne orkiestry i wstawić zdjęcie trzeciej zupełnie innej, nie powiązanej z treścią wskazanego artykułu. Czyli jak w dzisiejszych czasach media potrafią zmanipulować i oszukać człowieka prostą zagrywką …

Comments are closed.