Zamiast osobno pukać do urzędniczych drzwi, powiatowi włodarze dogadali się i w sprawach dotyczących lokalnej komunikacji wspólnie przycisnęli kogo trzeba. Najmocniej tych, którzy mają sypnąć groszem na dokończenie rozbudowy powiatowego odcinka drogi krajowej nr 61.

Sztamę, mocniejszą niż dotąd, gminni liderzy trzymają od ostatniego powiatowego konwentu wójtów, burmistrza, prezydenta i starosty. – Po raz pierwszy samorządy powiatu legionowskiego mówią jednym głosem i to w sprawach najważniejszych. Tym razem skupiliśmy się na elementach komunikacyjnych: przebudowie drogi krajowej nr 61, rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 631 i rewitalizacji kolei do Zegrza – mówi Robert Wróbel, starosta legionowski. W ślad za ustaleniami poszły konkrety. Na czele z pismami do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie modernizacji powiatowego odcinka DK 61. Samorządowi alianci zabiegają przede wszystkim o kontynuację jej przebudowy na odcinku od legionowskiego wiaduktu do ul. Wolskiej, a następnie do Zegrza. Chcą też modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania w Borowej Górze z drogą powiatową Zegrze – Dębe, tak aby ruch odbywał się tam w sposób bezkolizyjny.

W odpowiedzi na powiatowy monit, odnosząc się do dalszego ciągu rozbudowy powiatowej krajówki, Generalna Dyrekcja poinformowała o zakończeniu pierwszego etapu postępowania przetargowego. Do kolejnego przystąpi trzynaście wyłonionych w nim firm. Ma on się odbyć w drugim kwartale br. – Czekamy na to z niecierpliwością. Wierzymy, że ten przetarg zakończy się sukcesem i już w kolejnym roku będziemy mogli cieszyć się nową drogą, która w sposób cywilizowany pozwoli przemieścić się przez Legionowo – dodaje starosta.