Legionovia II zostaje w „czubie”

W miniony weekend spośród zespołów z powiatu legionowskiego tylko Legionovia II Legionowo odniosła wygraną w rozgrywkowej warszawskiej Ligi Okręgowej. Dąb Wieliszew i Sokół Serock prowadzili w swoich spotkaniach, jednak nie zdołali uzyskać nawet punktu.

Kryzys Dębu Wieliszew trwa nadal. Piłkarze Piotra Topczewskiego przegrali tydzień wcześniej z Marcovią Marki, co mieli powetować sobie w starciu z Józefovią Józefów. Po pierwszy czterdziestu pięciu minutach wszystko przebiegało zgodnie z planem, a wieliszewianie prowadzili po trafieniu Marcina Piórkowskiego. W drugiej połowie gospodarze zdobyli jednak trzy gole, w czego efekcie zainkasowali trzy „oczka”. Obecnie Dąb znajduje się na 5. pozycji ze stratą pięciu punktów do lidera.
Józefovia Józefów – Dąb Wieliszew 3:1 (0:1)

bramka dla Dębu:  Piórkowski 27
Dąb: Łączyński – Chrzanowski (75 Piekut), Pi.Kalinowski, Krasnowski (46 Ł.Banaszek), Zieliński – Koral, Kielak, Jędrych, Piórkowski, Smoczyński (46 Tkacz) – J.Łotowski (46 Ściechowicz).

Legionowianie musieli gonić wynik od 10 minuty wyjazdowego starcia z PKS-em Radość, jednak w 19 minucie Mateusz Makowski wyrównał z rzutu karnego, a remis 1:1 utrzymał się do przerwy. Po powrocie na boisko Legionovia II nie dała szans gospodarzom, aplikując im cztery bramki. Na listę strzelców ponownie wpisał się Makowski, a jego wyczyn powtórzyli Radosław Śledziewski, Karol Szczepkowski i Fabian Bujalski. „Dwójka” jest wiceliderem rozgrywek ze stratą punktu do pierwszego Promnika.
PKS Radość – Legionovia II Legionowo 1:5 (1:1)

bramki dla Legionovii II:  Makowski 19 (k) i 52, Śledziewski 79, Szczepkowski 81, Bujalski 88
Legionovia II: Rutkowski – Śledziewski (87 Kozioł), Zaklika, R.Kowalski, Szymański, Sz.Koperkiewicz, Szymala (70 Drygiel), Bujalski, Szczepkowski, Makowski, B.Koperkiewicz (82 Muranowicz).

W niedzielnym meczu Sokoła Serock na terenie lidera z Łaskarzewa wszystko długo układało się po myśli serocczan. W 71 minucie podopieczni Arkadiusza Siemińskiego objęli prowadzenie po strzale Rafała Choszcza. Niestety osiem minut później Promnik doprowadził do wyrównania, a w 85 minucie zdobył jeszcze zwycięską bramkę. Porażka strąciła Sokoła na 4. lokatę.
Promnik Łaskarzew – Sokół Serock 2:1 (0:0)

bramka dla Sokoła: Choszcz 71
Sokół: Ł.Karpik – Koza, Szymański, Badenko, Głowacki (86 Chmielewski), Szydłowski, Choszcz, S.Szambelan (86 M.Karpik), Oktaba, Pa.Kalinowski (80 F.Smyk), K.Szamblean.