Udany powrót KPR-u

(zaglebie.lubin.pl)

PGNiG Superliga wróciła po reprezentacyjnej przerwie. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 w fazie play-off KPR RC Legionowo pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 30:23. Rewanżowe starcie odbędzie się 23 kwietnia w Arenie Legionowo.

Kibice legionowskiego zespołu długo czekali na kolejne spotkanie swoich ulubieńców. W tym czasie reprezentacja Polski w piłce ręcznej z trenerem Robertem Lisem w sztabie szkoleniowym rozegrała turniej kwalifikacyjny do letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się jeszcze w tym roku. W Gdańsku Polacy pokonali kolejno Macedonię, Tunezję i Chile, dzięki czemu wyjadę w sierpniu do Brazylii, aby powalczyć o olimpijski medal.

Po porażce w dwumeczu z MMTS-em Kwidzyn w ćwierćfinale rozgrywek play-off, szczypiornistom z Legionowa pozostała gra o miejsca 5-8. Drużyna Roberta Lisa w pierwszym rozdaniu trafiła na Zagłębie Lubin, które w fazie zasadniczej zajęło 8. miejsce, zaś na początek zmagań w dalszej fazie uległo Vive Tauronowi Kielce. Szkoleniowiec KPR-u ciągle musiał sobie radzić bez kontuzjowanych Mikołaja Krekory, Tomasza Kasprzaka czy Jakuba Płócienniczaka. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się dla legionowian najgorzej jak tylko mogło. Po pierwszych dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 11:3, nie dając większych szans rywalom na podjęcie walki. Gdy wydawało się, że „Miedziowi” spokojnie dowiozą wysoką przewagę do przerwy, KPR RC zabrał się do odrabiania start. Po pierwszych trzydziestu minutach Zagłębie prowadziło tylko 14:10. Po powrocie na parkiet legionowski zespół za sprawą bardzo dobrej gry Kamila Cioka i Tomasza Mochockiego zaczął doganiać przeciwnika i w 43 minucie dopiął swego, doprowadzając do remisu 18:18. Ostatni kwadrans należał do KPR-u RC, który zdominował Zagłębie i ostatecznie zwyciężył 30:24. Sześciobramkowa zaliczka stawia legionowian w dobrej sytuacji wyjściowej przed rewanżem.

Drugie starcie pomiędzy legionowskim zespołem a lubinianami odbędzie sie 23 kwietnia o godz. 18:00 w Arenie Legionowo. W drugiej parze bijącej się o pozycje 5-8 Górnik Zabrze rywalizuje z Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu zabrzanie wyraźnie wygrali 38:25, co stawia ekipę Bartosza Jureckiego w ciężkim położeniu przed kolejnym meczem.

Zagłębie – KPR RC 24:30 (14:10)