W Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w formule K1 znakomicie spisali się Jan Lodzik i Jakub Jaskuła, którzy bez większych problemów wygrali swoje kategorie i zdobyli tytuły ČSFu. Jakub, który niedawno zdobył tytuł mistrza świata juniorów w kickboxingu, w Czechach był najlepszy w kat. do 90 kg, natomiast Jan Lodzik wygrał w kategorii do 63,5 kg.

W ostatni weekend (4-5 października) w czeskiej Pradze odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w formule K1. Wystartowało tam trzech zawodników LKSW Tajfun Legionowo.

W stolicy Czech walki toczyły się na trzech ringach. Eliminacje miały wyłonić finalistów w kategoriach seniorów i juniorów. Na wspaniale zorganizowanej gali wieczornej zawodnicy walczyli o finał, którego stawką dla seniorów było zdobycie pasa  Międzynarodowego Mistrza federacji ČSFu (Czeskie Stowarzyszenie Fullcontactu i Innych Sztuk Walki).

Do finału w rywalizacji seniorów awansował Jan Lodzik. W eliminacjach w wadze do 63,5 kg zawodnik z Legionowa nie miał sobie równych. Wszystkie walki wygrał zdecydowanie i w finale miał się zmierzyć z zawodnikiem z Warszawy. Janek po wspaniałej walce pokonał swojego przeciwnika, zdobywając prestiżowy tytuł i pas zwycięzcy.

Jakub Jaskuła we wrześniu zdobył tytuł mistrza świata juniorów w formuje K1. Swoją znakomita formę z mistrzostw we włoskim Rimini potwierdził występem w Czechach. Podobnie jak jego starszy kolega, on także świetnie spisał się w walkach eliminacyjnych w wadze go 91 kg i awansował do finału. W walce o tytuł międzynarodowego mistrza Czech nie zawiódł i podobnie jak we wcześniejszych walkach, tu także zademonstrował wysoka formę i zdecydowanie pokonał swojego rywala otrzymując w nagrodę okazaly puchar mistrza juniorów K1 Ćzeskiego Stowarzyszenia Fullcontactu i Innych Sztuk Walki.

Poprzedni artykułDo lasu marsz!
Następny artykułMenelizm stosowany
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.