Po wyjątkowo spokojnym i bezpiecznym okresie świąteczno – noworocznym, na drogach powiatu legionowskiego znów zaczęło być groźnie. Początek 2014 roku był niestety tragiczny. W wypadku, który wydarzył się w piątek (3 stycznia) zginęła 80-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło około godziny 16.25 na ul. Suwalnej w Legionowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 80-letnia mieszkanka Legionowa, Krystyna L. przechodziła przez przejście dla pieszych. Gdy była na jezdni z dużą siła uderzył w nią samochód osobowy marki opel astra jadący od strony Łajsk. Na miejsce natychmiast przyjechała karetka pogotowia i policja. Stan 80-latki był bardzo ciężki. Przez kilkanaście minut lekarze walczyli w ambulansie o jej życie. Krystyna J. trafiła do jednego z warszawskich szpitali. Tam, mimo udzielonej pomocy, niestety zmarła. Zgon nastąpił po godzinie 20.00.

Oplem kierowała 50-letnia Dorota T. z Wieliszewa. Jak poinformowali policjanci , kobieta była trzeźwa. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.