W pierwszy wakacyjny weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu legionowskiego aż sześciu nietrzeźwych kierujących. Czterech z nich poruszało się samochodami, dwóch rowerami. Rekordzista wydmuchał ponad trzy promile.

Ten rekordowy wynik osiągnął kierujący polonezem 32-letni Sebastian K. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Zegrza przez policjantów z komisariatu w Nieporęcie. Pozostałe zatrzymane osoby, wydmuchały niewiele mniej niż rekordzista.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali na ternie gminy Wieliszew, 36-letnią Emilię P. i 28-letniego Marcina S. Kierująca hondą kobieta miała w organizmie ponad… 2,5 promila alkoholu. Kolejnym zatrzymanym był mieszkaniec Jabłonny, Tadeusz P. Mężczyzna wpadł w Chotomowie, a podczas kontroli wydmuchał 2,96 promila alkoholu.

Dwaj zatrzymani rowerzyści to Marcin S. i Stanisław K. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek tuż przed północą przez policjantów z Serocka w Stasim Lesie na ul. Długiej. Drugi w sobotę na ul. Polnej w Serocku. Obaj mężczyźni mieli po dwa promile.      

Zatrzymanym kierowcom grozi do dwóch lat pozbawienia lub ograniczenia wolności, a rowerzystom do jednego roku.