Blisko rok po konsultacjach społecznych, ruszyła największa w tym roku powiatowa inwestycja drogowa realizowana na terenie Legionowa. Mowa tu o gruntownej przebudowie ulic: Aleja Legionów, Mireckiego i Jana Pawła. Prace będą prowadzone na odcinku od legionowskiego cmentarza aż do przejazdu kolejowego na granicy Legionowa i Łajsk.

– Przebudowa Alei Legionów, Mireckiego i Jana Pawła obejmuje wymianę nawierzchni oraz budowę wjazdów do posesji, chodników i odwodnienia tej drogi. Będzie to zupełnie nowa jakość dla mieszkańców tych ulic, a także poprawa bezpieczeństwa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ulicy Jana Pawła – mówi Robert Wróbel, legionowski wicestarosta.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad dwa miliony sześćset tysięcy złotych. Prawie 750 tysięcy to tzw. schetynówka. Kolejne 900 to wkład Legionowa. Tak duże zaangażowanie finansowe gminy w powiatową inwestycję nie powinno jednak dziwić. Po oddaniu tunelu pod torami kolejowymi i wybudowaniu tak zwanej małej obwodnicy Legionowa, Aleja Legionów stanie jednym z głównych szlaków komunikacyjnych w mieście. – Te inwestycje są bardzo potrzebne. Porusza się tamtędy i  komunikacja miejska i wielu mieszkańców III Parceli oraz osób, jada na północ Legionowa. Droga ta była budowana jeszcze przez wojewódzki zarząd dróg  i nie najlepiej to wyszło. Ona miała podbudowę cementową, która była cała spękana – mówi prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

 

Roboty drogowe na Alei Legionów, Mireckiego i Jana Pawła mają się zakończyć w listopadzie. Na kolejne lata powiat zaplanował ważne inwestycje. Dzięki realizacji jednej z nich zniknie jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w mieście. – Projektujemy przebudowę skrzyżowania ul. Sobieskiego i Parkowej. Pojawi się tam rondo. Planujemy również przebudowę ul. Parkowej i wybudowanie lewoskrętu z ul. Sobieskiego w  Lwowską. To jest pewnego rodzaju dopasowanie do nowej inwestycji, na którą wszyscy czekamy, czyli oddanie przez PKP tunelu w ciągu ulicy Krakowskiej i Alei Róż – dodaje wicestarosta Wróbel. Termin rozpoczęcia realizacji tych inwestycji, starostwo uzależnia od możliwości pozyskania na ten cel środków zewnętrznych.