Legionovia wiosną nadal bez punktów. A najgorsze jest to, że w trzech pierwszych meczach rundy wiosennej dwa razy przegrywała z drużynami również walczącymi o utrzymanie. Ostatnią porażkę podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego zanotowali w zeszłą sobotę. Mimo że na własnym boisku prowadzili już z Pilicą Białobrzegi 2:0, to ostatecznie ulegli jej 2:3.

Lepszego początku sobotniego meczu zawodnicy oraz kibice Legionovii wymarzyć sobie nie mogli. Po zaledwie dziesięciu minutach legionowianie prowadzili już z Pilicą dwiema bramkami. Pierwsza z nich padła w pierwszej minucie, w jednej z początkowych akcji meczu. Marcel Górski otrzymał podanie za linię obrony i pewnym strzałem z szesnastego metra pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Pilicy i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

Dwie szybko stracone bramki nie posłały jednak gości na deski. Zespół z Białobrzegów dość szybko, bo już w 22 minucie zdobył gola kontaktowego. Po składnej akcji gości Legionovię najpierw uratował słupek, potem interwencja bramkarza, ale przy drugiej dobitce autorstwa Adriana Kazimierczaka golkiper Novii był już bez szans. Po stracie bramki mecz się wyrównał, ale żadna z drużyn nie była w stanie odpowiedzieć rywalowi celnym trafieniem.

W drugiej połowie spotkania obraz gry wiele się nie zmienił. Nadal było sporo walki i zarówno jedna, jak i druga drużyna dążyły do strzelenia kolejnych bramek. Tego dnia udawało się to, niestety, już tylko Pilicy. W 71 minucie jeden z jej zawodników został sfaulowany w polu karnym Legionovii. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę wyrównującą zamienił Mateusz Cichocki. Pięć minut później, po akcji z kontrataku, wynik spotkania na 2:3 ustalił strzelec pierwszej bramki dla gości.

Po porażce z drużyną z Białobrzegów Legionovia znów spadła na ostatnie miejsce w tabeli, tracąc trzy punkty do bezpiecznej lokaty. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Broniszewskiego zagrają na wyjeździe z Unią Skierniewice. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 23 marca o godzinie 19.15. Natomiast w kolejnym meczu domowym legionowianie zmierzą się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.