Trzecioligowa Legionovia Legionowo pewnie pokonała na własnym boisku 3:0 walczącą o utrzymanie Błoniankę Błonie i wykorzystując potknięcia Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz Mławianki Mława, awansowała na fotel lidera grupy pierwszej. W starciu z Błonianką dwie bramki strzelił najlepszy snajper Legionovii Szymon Wiejak, a wynik ustalił niezawodny Dariusz Zjawiński.

To był mecz, w którym piłkarze Legionovii niemal całkowicie zdominowali rywala. Podopieczni trenera Michała Pirosa grali wysoko, odważnie, a przede wszystkim nie pozwalali Błoniance praktycznie na nic. Obecność gości w tym spotkaniu ograniczała się praktycznie tylko do rozbijania ataków legionowian i tak naprawdę do przeszkadzania im na boisku. Momenty, kiedy ich rywale przebywali w okolicach pola karnego Legionovii, były sporadyczne. Co innego gospodarze, którzy raz za razem atakowali bramkę Błonianki. Na gole kibice musieli jednak czekać niemal do samego końca pierwszej połowy meczu.

W 40 minucie Kacper Kaczorowski zagrał piłkę na piąty metr, tam dopadł do niej przez nikogo niepilnowany Szymon Wiejak i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Do przerwy obraz gry wiele się nie zmienił, ale bramek już widzowie nie oglądali. Również po zmianie stron dość długo przyszło miejscowym fanom futbolu czekać na kolejne trafienia. W 74 minucie, po odbiorze piłki na połowie rywala, trafiła ona do Szymona Wiejaka, który po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gości. Dla najlepszego snajpera Legionovii było to już piętnaste trafienie w tym sezonie. Kwadrans później wynik spotkania na 3:0 ustalił Dariusz Zjawiński. Dla doświadczonego gracza Legionovii była to druga bramka strzelona po powrocie na boisko po kontuzji, zdobyta w drugim kolejnym meczu. Gol padł w podobnych okolicznościach, co trafienie Wiejaka, czyli po stracie piłki przez rywala na własnej połowie.

Po sobotnim zwycięstwie nad Błonianką Błonie oraz porażkach lidera z Mławy i wicelidera z Grodziska Mazowieckiego legionowianie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Na jej szczycie jest jednak bardzo ciasno, Legionovia, Mławianka i Pogoń mają bowiem po tyle samo punktów. Czwarty w tabeli ŁKS II Łódź traci do nich dwa punkty, a szósty Świt Nowy Dwór Mazowiecki – trzy.

W następnej kolejce legionowianie zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 16 kwietnia, początek o godzinie 12.00.

Legionovia Legionowo – Błonianka Błonie 3:0 (1:0)

Bramki: Wiejak 40′ i 73′, Zjawiński 89′

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz (85’ Mucha), Zaklika, Choroś, Kaczorowski (74’ Zjawiński), Kumoch, Rymek, Barański (85’ Gołąb), Mitura (67’ Sonnenberg), Wiejak (74’ Mroczek).
Błonianka: Kalinowski, Zalewski, Skowron, Zajączkowski, Koterwas, Kowalczyk (62′ Poliński), Kosior (78′ Niemyjski), Korczak, Śmieciński, Nowakowski, Jabłoński.