Podziałem punktów zakończyło się spotkanie ósmej kolejki III ligi w grupie Warszawa I pomiędzy Legią II Warszawa a Legionovią Legionowo. Dzięki remisowi osiągniętemu na trudnym terenie legionowianom udało się umocnić na pozycji lidera. W tej chwili ich przewaga nad drugą drużyną w tabeli wynosi trzy punkty.

Spotkanie rozgrywane w zeszłą sobotę w Legia Training Center stało na naprawdę wysokim poziomie. Tak po jednej, jak i po drugiej stronie nie brakowało dobrych sytuacji strzeleckich. Bramki w tym meczu padły jednak tylko dwie. Pierwszą z nich zdobyła Legionovia. Tuż przed końcem pierwszej połowy precyzyjnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Michał Bajdur i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Głoście długo się nim jednak nie cieszyli. Już bowiem w 58 minucie Legia doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym Legionovii odnalazł się Kacper Kostorz i głową umieścił piłkę w siatce. Na dalsze losy meczu duży wpływ miała z pewnością druga żółta i konsekwencji czerwona kartka, którą w 75 minucie został ukarany gracz gości Konrad Budek. Od tego czasu Legionovia nastawiła się przede wszystkim na defensywę i utrzymanie choćby jednego punktu. I to się ekipie z Parkowej udało. Starcie z rezerwami mistrza Polski zakończyło się więc polubownym wynikiem 1:1.

W następnej kolejce kibice będą mogli oglądać spotkanie na szczycie, bo do Legionowa przyjedzie obecny wicelider tabeli, Pilica Białobrzegi. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 września o godzinie 16.00.

Legia II Warszawa – Legionovia Legionowo 1:1 (0:1)

Bramki: Kostorz (58′) – Bajdur (44′)

Legia II: Tobiasz – Astiz, Noiszewski, Konik – Nawotka, Kisiel (59′ Pierzak), Ciepiela (85′ Ciach), Mladenović – Kostorz, Kamiński (68′ Gomes), Włodarczyk (46′ Skwierczyński).

Legionovia: Krzywański – Waszkiewicz (71′ Karabin), Budek, Bujak – Kaczorowski, Koziara, Zaklika (79′ Dobrogost), Mroczek (71′ Smuga), Wojdyga – Bajdur (79′ Sonnenberg), Zjawiński (65′ Balicki).