W sobotnim (6 maja) meczu 27 kolejki w pierwszej grupie III ligi piłkarze Legionovii Legionowo pewnie pokonali u siebie 2:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Pięknymi strzałami z dystansu popisali się Bartosz Mroczek i Patryk Koziara. Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, w odstępie zaledwie pięciu minut.

Mecz, jak przystało na starcie drużyn z czołówki tabeli, stał na naprawdę niezłym poziomie. Od pierwszych minut Legionovia prezentowała się nieco lepiej od rywala, co znalazło potwierdzenie w szybko strzelonych bramkach. Pierwsza z nich padła już w 18 minucie. Piekielnie mocnym, a przede wszystkim celnym strzałem z lewego narożnika pola karnego Bartosz Mroczek pokonał bramkarza gości i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 23 minucie, ku zadowoleniu miejscowych kibiców, było już 2:0. Niepilnowany Patryk Koziara otrzymał podanie tuż przed polem karnym i huknął na bramkę Lechii. Golkiper przyjezdnych był bez szans. Po tych dwóch szybkich ciosach gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i do końca pierwszej połowy nie pozwolili już oszołomionym nieco gościom na zbyt wiele.

Jak było do przewidzenia, po zmianie stron Lechia, nie mając już nic do stracenia, zaatakowała trochę odważniej. Jednak legionowianie mądrze się bronili, nie dopuszczając do zbyt dużego zagrożenia przed bramką Jana Krzywańskiego. Sami z kolei wyprowadzali co jakiś czas groźne, studzące zapał rywala kontry. Mimo to żadnej ze stron nie udało się już jednak zdobyć kolejnych goli. Z czego, co zrozumiałem bardziej zadowoleni byli gospodarze. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, który dość dobrze oddawał to, co przez ponad dziewięćdziesiąt minut działo się na boisku.

Po sobotnim zwycięstwie Legionovia, z 48 punktami na koncie, zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci pięć punktów do liderującego ŁKS-u II Łódź. W następnej kolejce podopieczni trenera Michała Pirosa zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 13 maja, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17.00.

KS Legionovia Legionowo – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (2:0)

Bramki: Mroczek (18’), Koziara (23’).

Legionovia: Krzywański – Choroś, Waszkiewicz (46′ Gibas), Zaklika, Kaczorowski, Barański, Koziara, Gołąb (63′ Papazjan), Sonnenberg (90′ Mucha), Mroczek (76′ Suchanek), Zjawiński (63′ Wiejak).

Lechia: Awdziewicz – Mikołajczyk, Cyran, Król (46′ Dunajski), Lewiński, Kaproń (66′ Przedbora), Górka (77′ Sutor), Snopczyński (77′ Bąk), Szymczak, Morenkov (86′ Myszka), Amroziński.