We wtorek (17 stycznia) po południu zarząd Legionovii S.A. oficjalnie potwierdził to, o czym w siatkarskim światku mówiło się już od wielu miesięcy – kłopoty finansowe spółki. W specjalnym oświadczeniu jej władze poinformowały o zakończeniu współpracy z dotychczasowym tytularnym sponsorem klubu, firmą IŁ Capital.

Opatrzone datą 16 stycznia oświadczenie spółka opublikowała za pośrednictwem klubowego profilu na Facebooku. Poniżej publikujemy je w całości.

„Przystępując do rozgrywek w sezonie 2022/2023 mieliśmy zagwarantowane środki na udział w rozgrywkach, jak również spłatę większości zobowiązań wobec wierzycieli, Oprócz dotychczasowych sponsorów, udało nam się pozyskać (pomimo trudnych czasów) nowego znaczącego sponsora, jak również oczekiwaliśmy na dodatkowe środki z POT na promocję Polski poprzez udział w europejskich pucharach, dlatego zgłosiliśmy nasz akces do Pucharu Challenge CEV.
W piątek 13.01.2023 r. w siedzibie IŁ Capital Igor Łukasik zostaliśmy postawieni przed faktem konieczności podpisania porozumienia rozwiązującego naszą 3-letnią umowę sponsorską (na lata 2022-2024) z powodu braku płynności finansowej IŁ Capital. Pomimo wcześniejszych zapewnień o dalszym finansowaniu Spółki, Pan Igor Łukasik wycofał się z tych deklaracji i oświadczył, że nie przeznaczy w chwili obecnej żadnych środków na funkcjonowanie Spółki.
Wobec powyższego oraz dodatkowo braku obiecywanych środków z POT na promocję Polski poprzez udział w europejskich pucharach, Zarząd analizuje aktualną sytuację finansową Spółki i rozważa dalsze niezbędne działania, w tym możliwość wycofania zespołu z rozgrywek TAURON Ligi”.

Biorąc pod uwagę katastrofalną postawę drużyny w bieżącym sezonie ligowym oraz zburzony właśnie do reszty jej fundament finansowy, zarysowana powyżej perspektywa wydaje się bardzo realna. Dla zawodniczek, sztabu trenerskiego, a także legionowskich kibiców żeńskiej siatkówki to bez wątpienia wyjątkowo smutna informacja.