fot. arch.

Policjanci z Legionowa zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. W połowie grudnia włamał się on do jednego z legionowskich lokali gastronomicznych i ukradł stamtąd różne wartościowe przedmioty. Nakryty przez właściciela lokalu, zagroził mu pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwo włamywaczowi grozi nawet do dziesięciu lat więzienia.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że w momencie gdy nad ranem przywiózł towar do swojej restauracji, zauważył w niej wybitą szybę oraz kręcącego się w środku mężczyznę. Kiedy zaalarmowany tym widokiem wszedł do lokalu, zaskoczony złodziej chwycił za siekierę i zagroził mu pozbawieniem życia, jeśli ten będzie próbował go zatrzymać. Chwilę później podejrzany zniknął razem z łupem. Właściciel restauracji natychmiast powiadomił o całej sprawie policję.

Na miejsce szybko pojechali mundurowi, którzy zabezpieczyli dowody w tej sprawie, po czym rozpytali świadków. Ustalenia funkcjonariuszy szybko pozwoliły na wytypowanie mężczyzny mogącego mieć związek z tym przestępstwem. Z wizerunkiem napastnika zostali zapoznani wszyscy policjanci w mieście. I już pod koniec grudnia mundurowi na terenie Legionowa rozpoznali i zatrzymali podejrzanego 32-latka.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyzna został przewieziony do legionowskiej prokuratury. Tam prokurator przedstawił mu zarzut kradzież rozbójniczej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.