Długość sieci wodociągowej w Legionowie wraz z przyłączami wynosi ponad 230 km. Obecnie z wodociągu miejskiego korzysta ponad 97% mieszkańców. Mimo tak dużej liczby użytkowników PWK „Legionowo” dalej rozbudowuje lokalną infrastrukturę wodociągową, dzięki czemu mapa miejskiej sieci wodociągowej robi się coraz gęściejsza. Praktycznie każdy, kto chce skorzystać z tej infrastruktury, ma taką możliwość.

Legionowskie PWK już od dawna zachęca do podłączenia się do wodociągu miejskiego i w konsekwencji do spożywania zdrowej i bezpiecznej wody, nawet bezpośrednio z kranu. Legionowska woda jest w pełni bezpieczna i pozbawiona szkodliwych związków. Woda ta jest często lepszej jakości niż woda butelkowana, a na pewno zdrowsza niż woda z własnych ujęć. Wody z własnych ujęć są zanieczyszczone przez długoletnią ich degradację przez nieszczelne szamba oraz stosowanie bardzo szkodliwych pestycydów. – Należy podkreślić, że nasze przedsiębiorstwo dostarcza wodę zdrową, przebadaną i stale monitorowaną. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców do podłączenia się do wodociągu miejskiego – mówi Grzegorz Gruczek, Prezes Zarządu PWK „Legionowo”.

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, w ubiegłych latach wdrożony został innowacyjny systemu biomonitoringu wody na terenie największej w naszym mieście Stacji Uzdatniania Wody „Jagiellońska”, służący do wczesnego ostrzegania przed nagłym zanieczyszczeniem wody pitnej w sieci wodociągowej. Najważniejszy element ostrzegawczy tego systemu to małże, które są bardzo czułe na nawet najmniejsze zanieczyszczenia w wodzie. Jak informują wodociągi, woda, która leci z kranu w Legionowie, podlega również surowej kontroli, prowadzonej zarówno przez samo Przedsiębiorstwo, jak również przez certyfikowane laboratorium zewnętrzne oraz państwowe służby sanitarne.

W celu podłączenia się do wodociągu PWK „Legionowo” Sp. z o.o. zachęca do kontaktu: telefonicznego nr infolinii (22) 774 98 82 wew. 42; listownie na adres PWK „Legionowo” Sp. z o.o., 05-120 Legionowo ul. Kościuszki 16A, poprzez pocztę elektroniczną e-mail: bok@pwklegionowo.com, lub korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (EBOK).