To kolejna sklepowa kradzież na terenie powiatu, tym razem taka z użyciem przemocy. W trakcie szarpaniny został poszkodowany pracownik ochrony. Napastnika na szczęście udało się zatrzymać. Odpowie on teraz za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Jabłonny. Ochroniarz, widząc mężczyznę wychodzącego ze sklepu z wózkiem pełnym produktów, za które nie zapłacił, ruszył za nim w pościg. Gdy dogonił złodzieja, ten zaczął go szarpać, a następnie uderzył go w twarz. Na pomoc pracownikowi ochrony ruszył kierownik marketu i wspólnie udało im się zatrzymać napastnika. Przybyli na miejsce policjanci przejęli od nich złodzieja, po czym osadzili go w policyjnym areszcie.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży rozbójniczej. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z Kodeksem karnym przestępstwo, jakiego dopuścił się 39-latek, jest zagrożone karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.