Policjanci z legionowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ponownie zadali cios organizatorom nielegalnych gier hazardowych. Tego samego dnia wkroczyli do dwóch lokalnych salonów gier i zabezpieczyli w nich kolejnych siedem nielegalnych automatów.

W trakcie czynności prowadzonych w obydwu salonach funkcjonariusze ustalili, że na zabezpieczonych maszynach były zainstalowane gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na których organizowanie jest wymagana koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Łączną wartość wszystkich urządzeń oszacowano na około 84 tysiące złotych. Automaty trafiły do depozytu funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego Warszawie, którzy będą teraz prowadzili dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary w wysokości do 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal. Za to przestępstwo, poza wysoką grzywną, grozi też kara do trzech lat wiezienia.