Jak kibice doskonale wiedzą, Legionovia Legionowo została mistrzem jesieni w pierwszej grupie III ligi i nad drugim w tabeli Świtem Nowy Dwór Mazowiecki ma w tej chwili czteropunktową przewagę. Stawia to więc zespól z Legionowa w dość komfortowej sytuacji przed rundą rewanżową. Zapraszamy teraz na krótkie liczbowe podsumowanie piłkarskiej jesieni w wykonaniu Legionovii.

Najważniejsza liczba to oczywiście pierwsze miejsce w tabeli. Na fotelu lidera legionowianie zasiedli 28 sierpnia, po wygranym 2:1 meczu ósmej kolejki z KS Kutno, i od tego czasu już z niego nie zeszli. Po dziewiętnastu kolejkach Legionovia zgromadziła 41 punktów. Dwanaście spotkań wygrała, pięć zremisowała i tylko dwa przegrała. Drużyna prowadzona przez Michała Pirosa ma na swoim koncie serię aż dwunastu meczów bez porażki. Przerwało ją dopiero wyjazdowe starcie z Unią Skierniewice z szesnastej kolejki, które legionowianie przegrali 0:1.

Bilans bramkowy lidera to 39 zdobytych bramek i 23 stracone. W trzech meczach Legionovia traciła bramki już w kilka minut po wejściu na boisko, ale z kolei aż pięć razy potrafiła rozstrzygać mecz na swoją korzyść w końcówkach spotkań, a nawet już w doliczonym czasie gry. Pięć razy Legionovii udało się też zachować czyste konto.

Kadra Legionovii liczy w tej chwili 29 zawodników. Obecny szkoleniowiec, czyli Michał Piros, pracuje z drużyną jako jej pierwszy trener od lipca 2020 roku. Do Legionowa trafił jako asystent Bogdana Jóźwiaka, w momencie gdy legionowianie walczyli jeszcze o utrzymanie w drugiej lidze.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 3:4
    Bramki dla Legionovii: Bartosz Mroczek 42’, Dariusz Zjawiński 49’, Konrad Zaklika 70’, Michał Bajdur 87’
    Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 3: 1
    Bramki dla Legionovii: Konrad Zaklika 33’, Dariusz Zjawiński 68’, Daniel Smuga 90’
    Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 2:1
    Bramki dla Legionovii: Bartosz Mroczek 16’, Patryk Koziara 71’ (k)
  13. 13.10.21
    Legionovia Legionowo – ŁKS II Łódź 4:2
    Bramki dla Legionovii: Konrad Zaklika 17’, Grzegorz Wojdyga 43’, Artur Balicki 81’, Dariusz Zjawiński 90’
    Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 3:4
    Bramki dla Legionovii: Dawid Papazjan 14’, Piotr Sonnenberg 48’, Patryk Koziara 62’ (k), 90’