Na wymuszonej pandemią przerwie w bezpośrednich relacjach mocno ucierpieli też krajowi samorządowcy. Nic zatem dziwnego, że kiedy już podniesiono sanitarny szlaban, zaczęli oni nadrabiać zaległości. Jedną z doskonałych do tego okazji stało się niedawne XIX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, w którym wziął udział także zastępca prezydenta Legionowa.

Kolejna edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbywała się w dniach 6-7 października na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Zorganizowało je wydawnictwo publikujące m.in. pismo „Wspólnota”, czyli największy i najpoważniejszy magazyn dotyczący spraw samorządowych. Podczas konferencji z udziałem uczestników z całej Polski rozmawiano o przyszłości lokalnego samorządu w zmieniającej się rzeczywistości prawnej, zwłaszcza w perspektywie malejących dochodów, będących efektem inicjowanych przez krajowe władze zmian legislacyjnych.

W trakcie katowickiego forum Piotr Zadrożny, zastępca legionowskiego prezydenta, uczestniczył także w ciekawej dyskusji na temat przyszłości polskiej szkoły, przede wszystkim w kontekście wykorzystania w niej dotychczasowych doświadczeń z okresu zdalnego nauczania. A przez kilkanaście miesięcy zebrało się ich przecież całkiem sporo. Uczestnicy panelu pod hasłem „Zdalne nauczanie – przeżytek czy przyszłość” rozmawiali głównie o wadach i zaletach takiego modelu edukacji, jego wpływie na stopień realizacji programu nauczania, a także o konsekwencjach „lekcji na odległość” dla intelektualnego oraz emocjonalnego rozwoju uczniów. – Przedstawiłem wyniki badań dotyczących zdalnego nauczania, jakie przeprowadziliśmy w czerwcu wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Najważniejsze płynące z nich wnioski są takie: zdalne nauczanie – tak, ale tylko wtedy, gdy z powodu pandemii lub poważnej awarii na terenie szkoły nie można inaczej, lub też w przypadku zajęć dodatkowych lub wyrównawczych. Ewentualnie do prowadzenia zebrań z rodzicami lub narad czy szkoleń dla nauczycieli – mówi Piotr Zadrożny. I dodaje: – Z kolei z dyskusji z uczestnikami panelu wynika, że zdalne nauczanie może być w przyszłości koniecznością ze względu na braki kadrowe wśród nauczycieli. Dlatego już teraz należy przyłożyć szczególną wagę do podnoszenia ich kompetencji cyfrowych, nie tylko w zakresie korzystania z urządzeń, ale również programów, aplikacji, materiałów cyfrowych i dostępnych w różnych źródłach baz danych.

Poprzedni artykułUznanie w złotówkach
Następny artykułZwycięska seria trwa
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.