Na wymuszonej pandemią przerwie w bezpośrednich relacjach mocno ucierpieli też krajowi samorządowcy. Nic zatem dziwnego, że kiedy już podniesiono sanitarny szlaban, zaczęli oni nadrabiać zaległości. Jedną z doskonałych do tego okazji stało się niedawne XIX Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, w którym wziął udział także zastępca prezydenta Legionowa.

Kolejna edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbywała się w dniach 6-7 października na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Zorganizowało je wydawnictwo publikujące m.in. pismo „Wspólnota”, czyli największy i najpoważniejszy magazyn dotyczący spraw samorządowych. Podczas konferencji z udziałem uczestników z całej Polski rozmawiano o przyszłości lokalnego samorządu w zmieniającej się rzeczywistości prawnej, zwłaszcza w perspektywie malejących dochodów, będących efektem inicjowanych przez krajowe władze zmian legislacyjnych.

W trakcie katowickiego forum Piotr Zadrożny, zastępca legionowskiego prezydenta, uczestniczył także w ciekawej dyskusji na temat przyszłości polskiej szkoły, przede wszystkim w kontekście wykorzystania w niej dotychczasowych doświadczeń z okresu zdalnego nauczania. A przez kilkanaście miesięcy zebrało się ich przecież całkiem sporo. Uczestnicy panelu pod hasłem „Zdalne nauczanie – przeżytek czy przyszłość” rozmawiali głównie o wadach i zaletach takiego modelu edukacji, jego wpływie na stopień realizacji programu nauczania, a także o konsekwencjach „lekcji na odległość” dla intelektualnego oraz emocjonalnego rozwoju uczniów. – Przedstawiłem wyniki badań dotyczących zdalnego nauczania, jakie przeprowadziliśmy w czerwcu wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Najważniejsze płynące z nich wnioski są takie: zdalne nauczanie – tak, ale tylko wtedy, gdy z powodu pandemii lub poważnej awarii na terenie szkoły nie można inaczej, lub też w przypadku zajęć dodatkowych lub wyrównawczych. Ewentualnie do prowadzenia zebrań z rodzicami lub narad czy szkoleń dla nauczycieli – mówi Piotr Zadrożny. I dodaje: – Z kolei z dyskusji z uczestnikami panelu wynika, że zdalne nauczanie może być w przyszłości koniecznością ze względu na braki kadrowe wśród nauczycieli. Dlatego już teraz należy przyłożyć szczególną wagę do podnoszenia ich kompetencji cyfrowych, nie tylko w zakresie korzystania z urządzeń, ale również programów, aplikacji, materiałów cyfrowych i dostępnych w różnych źródłach baz danych.

Poprzedni artykułUznanie w złotówkach
Następny artykułZwycięska seria trwa
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here