W piątek (25 czerwca), na zakończenie pierwszego półrocza z internetowym cyklem „Kino otwarte na sztukę”, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza widzów na muzyczny film biograficzny zatytułowany „Sugar Man” – zdobywcę Oscara w kategorii Najlepszy dokument.

Zachęcając do jego obejrzenia, organizatorzy podkreślają, że „Sugar Man” to wzruszający, porywający dźwiękami oraz niezwykłą historią nietuzinkowego artysty film „o nadziei, inspiracji i potędze muzyki”. W materiałach dystrybutora napisano o nim tak: „Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Niewiarygodna, pełna niespodzianek, a do tego prawdziwa historia życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał”.

Gościem rozmowy po filmie będzie Bartosz Mikołaj Nazaruk – pochodzący z Sejn muzyk i pedagog, perkusista DAGADANA, Zakopower i Kayah. „Obecnie działa jako muzyk sesyjny i koncertowy oraz jako muzyk teatralny. Na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych, utrzymanych w bardzo szerokiej stylistyce ‒ od symfonicznej muzyki klasycznej, jazz, pop, po muzyką z pogranicza free jazzu i awangardy. Jako muzyk koncertowy grał z: Leszkiem Możdżerem, Kayah, Piotrem Polkiem, Urszulą Dudziak, Marią Sadowską, Noviką, Janem Smoczyńskim, Haliną Mlynkovą, Kasią Popowską, Natalią Nykiel, Gienkiem Loską, Michałem Rudasiem i zespołem DAGADANA. Stara się łączyć tradycję z tym co nowe, żywiołowość muzyki ludowej z jazzem, drum’n’bassem czy rockiem” (zakopower.pl/biografia-lukasz.php).

„Sugar Man”, 25 czerwca, godz. 19.00. Seans online godz. 21.00, rozmowa Magdaleny Felis z Bartoszem Mikołajem Nazarukiem na profilu FB: facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury. Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu powinny do 24 czerwca przesłać maila o treści: „SUGAR” na adres: animacja@pik.legionowski.pl. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.