fot. Powiat Legionowski

Wedle informacji, z jakimi pospieszyli ostatnio do mieszkańców powiatowi urzędnicy, powstający właśnie w Legionowie szpital ma przyjąć pierwszych pacjentów na początku przyszłego roku. Aktualnie wewnątrz gotowego już budynku trwają prace wykończeniowe, porządkowany jest również przylegający do niego teren.

W placówce, która pod względem organizacyjnym będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, prowadzone są obecnie zewnętrzne roboty polegające na wykonaniu podbudowy pod drogi i chodniki, układana jest nawierzchnia z kostki, kontynuowane są też prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Natomiast wewnątrz obiektu ekipy montują między innymi wykładziny PCV, w pomieszczeniach technicznych układają gres, malują ściany, wstawiają też drzwi medyczne oraz wewnątrzlokalowe. Montowane są również grzejniki, urządzenia maszynowni systemu chłodzącego i wentylacji, lampy sufitowe oraz okablowanie systemu integracji medycznej. Ponadto trwają prace związane z systemem zarządzania automatycznym sterowaniem w budynku.

Jak już informowaliśmy, w legionowskim szpitalu wojskowym znajdzie się 90 łóżek, trzy nowoczesne sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Pacjenci uzyskają tam pomoc w zakresie chirurgii, kardiologii z pracownią hemodynamiki, ginekologii, okulistyki i chorób wewnętrznych. Co istotne, w strukturze placówki zaplanowano izbę przyjęć z oddziałem obserwacyjnym na osiem łóżek, przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami.