fot. arch.

Już wkrótce ruszy elektroniczna rekrutacja do publicznych szkół ponadpodstawowych. Pragnąc zapoznać się z ich ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/22, ósmoklasiści otrzymają możliwość skorzystania w sieci ze specjalnej platformy, gdzie publikowane będą oferty edukacyjne placówek z terenu województwa mazowieckiego.

Nabór wniosków od kandydatów rozpoczyna się 17 maja i potrwa do 21 czerwca. Uczniowie, którzy jeszcze nie zdecydowali się na konkretną placówkę, mogą w procesie rekrutacji wybrać dowolną liczbę szkół, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Harmonogram egzaminów oraz szczegółowe terminy dostarczenia wymaganych dokumentów można znaleźć między innymi na stronie internetowej legionowskiego ratusza.

Warto też przy okazji poznać szeroką ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Legionowie. Ta ceniona placówka, znana też pod nazwą Królewska Dwójka, proponuje uczniom edukację w oddziałach: europejskim, medialnym, medycznym i ekonomicznym. Dzięki współpracy z renomowanymi krajowymi uczelniami, zapewniając młodzieży kształcenie na wysokim poziomie oraz perspektywę jego późniejszej kontynuacji na studiach wyższych.