fot. arch. ok.wieliszew.pl

Z ciekawą inicjatywą wyszli ostatnio do uzdolnionych mieszkańców Ośrodek Kultury w Wieliszewie wraz z tamtejszym Zespołem Tańca Ludowego „Promyki”. Zapraszają oni mianowicie do wzięcia udziału w zdalnej rywalizacji na tradycyjne, staropolskie pląsy.

Aby wziąć udział w „Wieliszewskim konkursie na ludowego TikToka”, nie potrzeba (oprócz talentu, pewnych umiejętności, no i sprawności fizycznej…) wiele. Wystarczy zalogować się do aplikacji TikTok, uruchomić nagrywanie, po czym, jak to dawniej mawiano, wyciąć efektownego hołubca. Zadaniem dla uczestników jest bowiem nagranie krótkiego, roztańczonego filmu o charakterze ludowym. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: występ indywidualny, gdzie na nagraniu może znajdować się tylko jedna osoba, oraz występ drużynowy, przewidujący udział co najmniej dwóch osób. Górnego limitu tancerzy w tej kategorii nie ma.

Termin przesłania formularzy zgłoszeniowych oraz wykonanych nagrań upływa 7 lutego. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.ok.wieliszew.pl najpóźniej do 15 lutego br.