fot. Spektrum Sportu

Pomysłów na modernizację i trwałą zmianę oblicza legionowskiego rynku pojawiło się dotąd co najmniej kilka. Z mniejszą lub większą szansą na ich realizację. Wspólny projekt Stowarzyszenia Myślących Pozytywnie oraz klubu Spektrum Sportu poszedł inną drogą. On serce miasta, pod bojowym skądinąd hasłem Atak Rakietowy, chce na sportowo rozruszać tylko przez jeden wiosenny weekend.

Cały, jak to się teraz mawia, event zapowiada się ciekawie. – Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie to nie tylko kultura i sztuka. Ostatnio w naszym pozytywnym myśleniu pojawił się też pomysł na promocję aktywności sportowej – zdradza Karolina Sidowska-Ptasiewicz. – Ustawimy na rynku korty do squasha, do badmintona i do padla, czyli według magazynu „Forbes” najzdrowszych sportów rakietowych. Zapowiada się fajna zabawa z dużą liczbą towarzyszących je atrakcji: pokazów, koncertów czy bazaru ze sprzętem sportowym – dodaje Marek Jankowski, właściciel klubu Spektrum Sportu. Rzecz jasna, organizatorzy nie zapomnieli również o części gastronomicznej.

Co się tyczy punktów programu bardziej oficjalnych, do annałów lokalnego sportu mają trafić zaplanowane na przyszły rok Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Squashu. – To propozycja dla profesjonalistów, którzy już mieli do czynienia z tym sportem i wiedzą jak grać. A drugie wydarzenie będzie dla osób, które do tej pory nie miały z nim styczności. Będą one mogły pod okiem specjalistów wziąć udział w różnego rodzaju szkoleniach i zabawach – mówi członkini SMP. A szef Spektrum Sportu zachęca: – Będzie można porozmawiać z zawodowcami, więc zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą dobrze się zabawić.

Legionowska impreza z rakietami w roli głównej powinna odbyć się gdzieś w okolicach maja i czerwca przyszłego roku. Inaczej niż ma się rzecz z jej organizacyjnym harmonogramem, dokładny termin nie jest na razie znany. – Całemu wydarzeniu będzie towarzyszył cykl spotkań z trenerami, gdzie będzie można samemu spróbować poznać te sporty w praktyce. Przez weekend w naszym plenerowym miasteczku będzie można w ciągu dnia ich posmakować, a wieczorami obejrzeć pokazowe mecze w wykonaniu profesjonalnych graczy – zapowiada Marek Jankowski.

W tym miejscu uważny obserwator może zadać pytanie, czemu o przyszłorocznej imprezie informujemy już teraz. Powód jest prosty: żeby w ogóle doszła do skutku, potrzebne są głosy jej ewentualnych uczestników. Sportowy projekt klubu i stowarzyszenia stanowi bowiem element Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Tam zaś – niczym w polityce – decydujące jest poparcie społeczeństwa. Im więcej głosów, tym oczywiście lepiej. – Aby wydarzenie się odbyło, potrzebujemy głosów, ponieważ to jest projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zachęcamy do oddawania na niego głosów, bo dzięki nim dostaniemy z BOM-u pieniądze, dzięki którym będziemy mogli zorganizować tą imprezę. Zagłosować można na stronie www.bom.mazovia.pl, wpisując tam numer projektu 113 bądź jego nazwę, czyli Atak Rakietowy – wyjaśnia Karolina Sidowska-Ptasiewicz.

Teraz mieszkańcom Legionowa i okolic pozostaje zatem tylko klikać. Bo jako się rzekło, w tym przypadku pierwszy serwis należy wykonać komputerową myszką.

Poprzedni artykułCzyj to rower?
Następny artykułJazda na test
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.