Ponad 60 razy strażacy z powiatu legionowskiego interweniowali przy usuwaniu szkód wyrządzonych przez gwałtowną burzę, która w niedzielny (30 sierpnia) wieczór przetoczyła się przez teren powiatu. Na szczęście nikt z jej powodu nie ucierpiał.

Większość z 62 interwencji, które strażacy odnotowali między godziną 20.30 a 1.10, dotyczyła wypompowywania wody z zalanych ulic i budynków. Podtopieniu uległy między innymi piwnica Mazowieckiego Centrum Onkologicznego i przejście podziemne pod stacją kolejową PKP Legionowo. Pod wodą znalazło się też wiele ulic oraz piwnic w domach jednorodzinnych.

Odnotowano również dwa pożary. Ich przyczyną było najprawdopodobniej uderzenie pioruna. Zgłoszenie o pierwszym z nich do straży pożarnej wpłynęło przed godziną 21.00. Płonął dach jednego z domków letniskowych znajdujących się w Chotomowie przy ulicy Kasztanowej. Dzięki szybkiej interwencji strażaków budynek udało się uratować. Spłonęło tylko około jednego metra kwadratowego poszycia dachowego.

Drugi pożar wybuchł w Łasze przy ulicy Sosnowej. Prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliły się leżące na polu snopki siana. Na szczęście udało się uniknąć rozprzestrzenienia się pożaru.