Piłkarze Legionovii KZB Legionowo w fatalnym stylu zainaugurowali nowy sezon w III lidze. W drugiej kolejce, a w pierwszym rozgrywanym przez siebie ligowym meczu, ulegli na własnym boisku Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:3.

Od samego początku derbowe starcie nie układało się po myśli gospodarzy. Piłkarze Świtu agresywnie rzucili się na Legionovię i już w dziewiątej minucie udało im się zdobyć bramkę na 1:0. Strzelił ją Michał Drewnowski. Przez kolejne minuty podopieczni trenera Michała Pirosa nie potrafili znaleźć drogi do bramki nowodworzan. Ci z kolei na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy wykorzystali kolejny fatalny błąd golkipera Legionovii Jakuba Stefaniaka, który po strzale z rzutu wolnego wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi gracza Świtu, dzięki czemu zdobyli drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radosław Kamiński.

W drugiej połowie Świt nadal przeważał, Legionovia z kolei nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie tego dnia dysponowanych gości. Ukoronowaniem dobrej gry drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego była trzecia bramka zdobyta już w 90 minucie przez Mateusza Długołęckiego.

W środę 19 sierpnia o godzinie 17.00 Legionovia rozegra na wyjeździe zaległe spotkanie pierwszej kolejki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w trzeciej serii gier legionowianie zmierzą się natomiast z Concordią Elbląg. Mecz odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia o 17.00 na stadionie rywala.

Legionovia KZB Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2)

Bramki: Michał Drewnowski 9’, Radosław Kamiński 43’, Mateusz Długołęcki 90’

Legionovia: Jakub Stefaniak, Kacper Kaczorowski (83’ Jacek Lewandowski), Daniel Choroś, Marcin Kluska, Jakub Karabin, Andrzej Trubeha, Marcel Mich (63’ Oliwier Olszewski), Patryk Koziara, Karol Barański, Michał Bajdur (83’ Mateusz Turkowski), Mateusz Kowalski (74’ Patryk Szeliga).

Świt: Mateusz Prus, Kamil Tlaga, Karol Drwęcki, Radosław Kamiński, Bartosz Michalik, Kamil Wiśniewski (90’ Marcel Pruszkowski), Sebastian Cuch, Mateusz Długołęcki, Piotr Kusiński, Hubert Michalik (90’ Jacek Tkaczyk), Michał Drewnowski (90’ Piotr Wrzesiński).