Na przełomie września i października do legionowskich szkół trafią sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie umożliwiające prowadzanie zajęć online. Będzie to możliwe dzięki środkom unijnym przekazanym gminie za pośrednictwem samorządu województwa mazowieckiego.

Lista sprzętu, o który dzięki projektowi realizowanemu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wzbogacą się miejskie placówki oświatowe, jest imponująca. Będą to tablice multimedialne i dotykowe, stanowiska komputerowe, monitory interaktywne, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Aby wszystko było optymalnie wykorzystane, przy użyciu zakupionego w projekcie wyposażenia nauczyciele wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie – także ci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami – otrzymają laptopy lub tablety oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęte dzieci nieposiadające warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych. – Oświata w dobie epidemii musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Na szczęście dzięki naszym skutecznym działaniom sprzęt trafił w ręce nauczycieli i uczniów tak, aby maksymalnie ułatwić im nauczanie on-line w minionym roku szkolnym. Nadal nie wiemy, jak sytuacja z pandemią będzie wyglądała we wrześniu. Dlatego staramy się pozyskać możliwie najwięcej dodatkowego wyposażenia z różnych źródeł, tak aby na początku nowego roku szkolnego być gotowym na różne sytuacje – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Warto przypomnieć, że to już kolejne zdobyte przez gminę środki zewnętrzne umożliwiające zdalną edukację. Wcześniej udało się pozyskać ponad 86 tys. zł z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki temu zakupiono dla szkół 100 objętych roczną gwarancją poleasingowych laptopów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here