Oświatową mapę Legionowa wzbogaci w tym roku kolejny zespół szkolno-przedszkolny. Na przełomie lutego i marca miejscy radni zaakceptowali propozycję ratusza, wyrażając zgodę na połączenie Przedszkola Miejskiego nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 7.

Argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem znalazło się kilka. – Pierwszy jest taki, że dwie placówki mieszczą się w budynku, który nie jest w naturalny sposób podzielony: mają wspólne instalacje teletechniczne, ale również wspólną kuchnię. W związku z tym nie ma powodów, aby dalej utrzymywać stan sztucznego podziału na dwie placówki. Po drugie, uczniowie przedszkola tak naprawdę przechodzą później do szkoły prawie w komplecie, tworząc klasy pierwsze i kolejne – wylicza Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa. Trzecia kwestia, która skłoniła animatorów lokalnej oświaty do zmian, dotyczy sprawności kierowania skonsolidowanym organizmem, złożonym ze szkoły i przedszkola. – Na pewno łatwiej będzie jednemu dyrektorowi zarządzać całą placówką przy użyciu obecnej kadry niż dwóm osobom, które mogą czasami mieć sprzeczne interesy czy potrzeby.

Dwa zespoły szkolno-przedszkolne już w Legionowie są i od lat z powodzeniem funkcjonują. Chwalą to sobie uczniowie i nauczyciele, zadowoleni są też rodzice. Dlatego w ratuszu panuje przekonanie, że społeczność trzeciego takiego zespołu również na aliansie skorzysta. Nauczone doświadczeniem miasto, jako organ prowadzący, też przy okazji liczy na mniej lub bardziej niewymierne profity. – Na pewno w przypadku decyzji dotyczących budynku zawsze łatwiej jest rozmawiać z jednym gospodarzem niż z dwoma. Także w przypadku na jakiejś awarii, a ostatnio mieliśmy w tym rejonie do czynienia chociażby z awarią wodociągową, też łatwiej kontaktować się z rodzicami, jeżeli decyzje podejmowane są w jednym gabinecie, a nie w dwóch – uważa zwierzchnik miejskiej oświaty.

W ślad ze zielonym światłem od rady miasta pójdą wkrótce kolejne kroki urzędników z ratusza. Co oznacza, że z terminowym dojściem do celu problemu być nie powinno. – Na kwiecień planujemy ogłoszenie konkursu na dyrektora placówki i od 1 września ta nowa, wybrana w drodze konkursu osoba rozpocznie pracę i poprowadzi zespół szkolno-przedszkolny – zapowiada Piotr Zadrożny. Zespół, przypomnijmy, nr 3. Tak więc póki co o zmianach w legionowskiej oświacie powiedzieć można krótko: do trzech razy sztuka.

Poprzedni artykułPostawili na domy
Następny artykułDzień Kobiet w Scenie 210
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.