Gdy podopieczni miejskich placówek oświatowych rozjeżdżają się na wakacje, do ich szkół i przedszkoli wkraczają pracownicy dbającej o stan tych obiektów spółki KZB Legionowo. I co roku robią wszystko, by utrzymać w nich wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Zakres prowadzonych prac bywa tyleż szeroki, co dopasowany do konkretnych potrzeb każdego z budynków.

Jeśli chodzi o najstarszą miejską podstawówkę, w SP nr 1 zaplanowano bieżący remont sal dydaktycznych, malowanie wybranych pomieszczeń, wymianę okładziny podłogi na wykładzinę tarkett, wymianę jednych drzwi wewnętrznych, a także konserwację i wymianę zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. W przypadku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 – obok przeprowadzanych w każdej ze szkół remontu sal, malowania części pomieszczeń oraz liftingu placu zabaw – doszło wzmocnienie konstrukcyjne w oranżerii, regulacja i konserwacja stolarki okiennej i wykonanie dodatkowej piaskownicy wraz z bezpieczną nawierzchnią. W SP nr 3 zestaw standardowych robót powiększył się o remont toalety na drugim piętrze, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym o rozbudowę monitoringu wizyjnego, wymianę elektroniki sterującej wentylacją mechaniczną oraz remont komina nad wejściem głównym. Co do SP nr 7, podstawowy katalog robót rozszerzono tam o wykonanie obudów na kaloryfery w wybranych pomieszczeniach, wymianę 5 szt. drzwi wewnętrznych, usunięcie jednego segmentu krat wraz z malowaniem i szlifowaniem podłogi w celu przygotowania pod szafki szatniowe, jak również remont powierzchni z lastryka przed wejściem głównym do budynku szkoły oraz pielęgnację boisk i terenów zielonych. W SP nr 8 skupiono się na realizacji części decyzji Państwowej Straży Pożarnej w zakresie wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami oraz montażu wyłączników ppoż. przy wejściach głównych do budynku szkoły. Do standardowych działań remontowych dołożono wymianę opraw oświetleniowych w kuchni i stołówce oraz w wybranych salach dydaktycznych, a także prace konserwacyjne na Orlikach. Niezależnie od „zestawu obowiązkowego”, obiekt Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 doczekał się natomiast wymiany rejestratora od monitoringu wizyjnego, wymiany okładziny podłogi na wykładzinę tarkett w siłowni i pokoju nauczycielskim oraz pielęgnacji boisk i terenów zielonych.

Wakacyjne prace konserwacyjno-remontowe prowadzone są także w legionowskich przedszkolach. W nich również budowlana wyliczanka prezentuje się imponująco. PM nr 1 – rozbudowa instalacji elektrycznej w kuchni, remont drzwi wejściowych do budynku, remont sal dydaktycznych, malowanie wybranych pomieszczeń, wymiana umywalek w łazience dziecięcej, modernizacja awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. PM nr 3 – remont nawierzchni z kostki brukowej między placem zabaw a budynkiem przedszkola, remont sal, malowanie wybranych pomieszczeń, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. PM nr 5 – rozbudowa instalacji o dodatkowe gniazda, montaż dodatkowego ogrodzenia na placu zabaw, bieżący remont sal dydaktycznych, malowanie wybranych pomieszczeń, remont łazienki dla personelu, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów na placu zabaw. PM nr 6 – wykonanie postanowień Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w zakresie montażu systemu sygnalizacji pożarowej, wykonanie decyzji sanepidu dotyczącej malowania ogrodzenia, bieżący remont sal dydaktycznych, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. PM nr 7 – montaż sterowników w centrali wentylacji mechanicznej, remont sal dydaktycznych, regulacja stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie wybranych pomieszczeń, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. PM nr 9 – malowanie szatni i holu głównego, pielęgnacja drzewostanu na terenie przedszkola, remont tarasu z kostki betonowej stanowiącego drogę ewakuacyjną z sal dydaktycznych, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw. PM nr 10 – wymiana opraw oświetleniowych w sali dydaktycznej, remont sal, malowanie wybranych pomieszczeń, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów na placu zabaw. PM nr 11 – regulacja i wymiana okuć okiennych w salach dydaktycznych, naprawa czujek systemu sygnalizacji pożarowej i alarmowych, wykonanie zabezpieczenia w postaci przycisku elektrycznego przy furtce wejściowej na teren przedszkola, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów drewnianych na placu zabaw oraz pielęgnacja zieleni. PM nr 12 – wykonanie instalacji elektrycznej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej do podłączenia pieca konwekcyjnego w kuchni, bieżący remont sal dydaktycznych, malowanie wybranych pomieszczeń, konserwacja i wymiana zniszczonych elementów na placu zabaw.

W Żłobku Miejskim skupiono się na opracowaniu dokumentacji zamiennej do wykonania postanowień Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w zakresie wymiany drzwi wewnętrznych na drzwi przeciwpożarowe. Przeprowadzono też bieżący remont sal, malowanie wybranych pomieszczeń i zajęto się doprowadzeniem do porządku placu zabaw.

Jak deklarują w spółce KZB, z ww. robotami jej pracownicy powinni uporać się przed końcem wakacji. Nauczyciele, uczniowie i rodzice mogą być o to spokojni.

Poprzedni artykułCennik na mokro
Następny artykułMłodzi chcą kopać
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.