Serial pod tytułem „Mistrzynie z Legionowa” trwa w najlepsze. Juniorki LTS Legionovii Legionowo po raz piąty z rzędu sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski! W turnieju finałowym podopieczne trenera Pawła Kowala na pięć rozegranych meczów przegrały tylko jeden, a swoim rywalkom oddały tylko cztery sety! Gratulacje!

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywano w dniach 10 -14 kwietnia w Kętrzynie. LTS Legionovia Legionowo grał w grupie B razem z SPS Volley Piła, ENEA Energetyk Poznań i San-Pajda Jarosław. W grupie A rywalizowały ze sobą: KS Pałac Bydgoszcz, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Budowlani Łódź i MKS Dąbrowa Górnicza.

W pierwszym meczu w fazie grupowej legionowianki zmierzyły się z Enegetykiem. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem obrończyń tytułu 3:1. W drugim przeciwniczkami LTS-u był naszpikowany reprezentantkami kraju Volley Piła. Po wyjątkowo zaciętym starciu podopieczne trenera Pawła Kowala musiały niestety uznać wyższość swoich rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Piły. Legionowianki na szczęście szybko się pozbierały po tej porażce i w ostatnim spotkaniu fazy grupowej pewnie pokonały 3:0 zespół San-Pajda Jarosław.

Po pokonaniu 3:0 w meczu półfinałowym drużyny Pałacu Bydgoszcz, w finale mistrzostw legionowianki stanęły przed szansą zrewanżowania się za porażkę w fazie grupowej. Przeciwnikiem LTS w ostatnim meczu turnieju był bowiem Volley Piła. Tym razem to Legionovia nie dała szans swoim rywalkom, oddając im tylko jednego seta. Tym samym piąte z rzędu Mistrzostwo Polski Juniorek dla LTS Legionovii Legionowo stało się faktem. Legionowianki otrzymały też trzy wyróżnienia indywidualne. Najlepszą rozgrywająca została Paulina Zaborowska, najlepszą libero Julia Ciejka, a MVP całego turnieju wybrano Julię Orzoł.

Droga do mistrzostwa

Faza grupowa:

LTS Legionovia Legionowo – Enea Energetyk Poznań, 3:1 (18:25, 25:13, 25:19, 25:17),
LTS Legionovia Legionowo – SPS Volley Piła, 2:3 (26:24, 16:25, 25:23, 22:25, 10:15),
LTS Legionovia Legionowo – SAN-Pajda Jarosław, 3:0 (25;13, 25:14, 25:18)