Legionowscy policjanci wspólnie z celnikami z Warszawy znów uderzyli w nielegalny hazard. Automaty do gier zostały zabezpieczone na terenie Serocka. Ich właścicielowi grozi wysoka gara grzywny i nawet do trzech lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy uzyskali informacje, że w jednym z lokali na terenie Serocka może się odbywać nielegalny hazard. W środku ujawnili trzy włączone i gotowe do gry automaty. O swoim odkryciu natychmiast poinformowali funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Celnicy od razu zabezpieczyli urządzenia, a teraz będą prowadzić dalsze postępowanie wyjaśniające wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w tym lokalu nielegalnego hazardu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 roku, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci). Właścicielowi tych urządzeń grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.