Od lat miał stosować przemoc wobec swojej żony. Teraz trafił w końcu za kratki. 66-letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

W zeszły czwartek (21 lutego) po godzinie 20.00 do legionowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o przemocy domowej. Gdy policjanci przybyli pod wskazany adres, okazało się, że do podobnych dramatycznych zdarzeń dochodziło tam znacznie częściej. Pokrzywdzona kobieta do tej pory jednak milczała. W końcu postanowiła jednak zwrócić się o pomoc. Z jej relacji wynikało, że jej 66-letni maż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których ubliżał kobiecie, a także ją szarpał i bił. Ta sytuacja miała się ciągnąc latami.

66-letni awanturnik został zatrzymany i przewieziony na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły przeszło dwa promile alkoholu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Sąd w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.