W niedzielę (2 grudnia) tuż po godzinie 21.00 policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę, który jechał przed nim alfą w kierunku Chotomowa. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

– Mł. insp. Arkadiusz Jasiński funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, jadąc z Legionowa w kierunku Chotomowa zwrócił uwagę na kierującego alfą, który jechał przed nim. Kierowca zachowywał się dziwnie, zatrzymywał auto bez konkretnej przyczyny, potem ruszał, jechał „wężykiem”. Wszystko wskazywało na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił na numer 112. W pewnej chwili pojazd zatrzymał się, wtedy policjant podszedł do kierującego, od którego wyczuł woń alkoholu. Natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę – relacjonuje st. asp. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.
Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca alfy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
– Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112 – podsumowuje st. asp. Stopińska.