We wtorek (6 listopada) w jednym ze sklepów na terenie Jabłonny w ręce policjantów wpadła 63-letnia Jadwiga T.. Jak wynikało z uzyskanych przez funkcjonariusz informacji, kobieta kilka dni wcześniej ukradła portfel, który wypadł z kieszeni pewnemu mężczyźnie.

– Policjanci prowadząc postępowanie w tej sprawie ustali, że portfel mężczyzny upadł mu na podłogę podczas zakupów w jednym z supermarketów w Jabłonnie. Jednak bardzo szybko został podniesiony z podłogi przez inną, nieznaną, klientkę sklepu, która nie oddała go właścicielowi i z cudzą rzeczą wyszła ze sklepu. Dlatego policjanci z Jabłonny zbierali wszystkie informacje, które mogły pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety i wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zdarzenia oraz odzyskaniu utraconych przedmiotów – relacjonuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak.
Trzy dni po zaistniałym zdarzeniu – we wtorek tuż przed godziną 11., w tym samym sklepie, w którym doszło do przestępstwa udało się zatrzymać 63-latkę. Policjanci w mieszkaniu zatrzymanej znaleźli i zabezpieczyli portfel pokrzywdzonego wraz z jego dokumentami oraz gotówką, ale pomniejszoną o 240 zł.
Jadwiga T. trafiła na komisariat, a policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie jej zarzutu kradzieży. Jak informuje kom. Florczak, kobieta przyznała się do przestępstwa i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma także naprawić szkodę na rzecz pokrzywdzonego i oddać mężczyźnie 240 zł.

KG