Wójt Jabłonny Jarosław Chodorski został wybrany na drugą kadencję. W drugiej turze wyborów pokonał on Mariusza Grzybka. Dotychczasowego wójta poparło ponad 56% wyborców.

Jabłonna była jedyną gminą w powiecie legionowskim, gdzie mieliśmy wyborczą dogrywkę. Do pojedynku o najwyższe stanowisko w gminie stanęli dotychczasowy wójt, Jarosław Chodorski i pretendent Mariusz Grzybek. Pierwszą turę wyborów wygrał Chodorski, na którego zagłosowało 3 432 osoby, czyli 40,73% tych którzy poszli na wybory. Na Grzybka oddano w 2 266 głosów (26,89%). Przed drugą turą, pretendenta poparł kandydat z trzecim wynikiem wyborczym, czyli Adam Krzyżanowski, który zdobył 1 744 głosy (20,70%). W pierwszej turze wyborów o stanowisko wójta gminy Jabłonna ubiegała się też Katarzyna Dąbrowska. Jej kandydaturę poparło 984 osoby (11,68%).

Frekwencja w drugiej turze wyniosła 49,33%. Na Jarosława Chodorskiego oddano 3 811 głosów, co stanowiło 56,43% wszystkich ważnych. Mariusza Grzybka poparło natomiast 2 942 głosy – 43,57%. Dla porównania, gdy cztery lata temu Chodorski walczył w drugiej turze z ówczesną wójt Olgą Muniak, zdobył wówczas 3 624 głosy. Frekwencja była jednak wtedy dużo niższa i wynosiła tylko 43,92%.

Niedługo po ogłoszeniu wyników obaj kandydaci zabrali głos na portalach społecznościowych: Szanowni Państwo, dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Wynik wczorajszych wyborów przyjąłem z ogromnym wzruszeniem. Zapewniam, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania. Już nieraz pokazaliśmy, że wspólnie możemy góry przenosić. Dziś otwieramy nowy rozdział historii naszej gminy! Dziękuję!!! – napisał Jarosław Chodorski. Z kolei Mariusz Grzybek, poza podziękowaniami za poparcie, pogratulował też swojemu wyborczemu rywalowi: Szanowni Państwo, serdecznie dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w głosowaniu i okazane mi ogromne poparcie. To był dla mnie wielki zaszczyt reprezentować Was w radzie gminy i stawać w demokratycznej rywalizacji o Państwa zaufanie. Gratuluję panu Jarosławowi Chodorskiemu wygranej i życzę, by przez najbliższą kadencję zrealizował wszystkie postulaty mieszkańców i podjęte w kampanii zobowiązania – napisał.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.