fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wedle drogowych decydentów, wkrótce „na serio” ruszą prace związane z przebudową DK 61 pomiędzy legionowskim wiaduktem a skrzyżowaniem z ul. Wolską w Michałowie-Reginowie. Wykonawca ma wziąć się do dzieła w październiku i zacząć od prac przygotowawczych pod poszerzenie drogi na odcinku od ul. Strużańskiej do ul. Tatrzańskiej w Legionowie. Pojawi się tam również kanalizacja.

Wykonawcą tej wartej ponad 45 mln zł inwestycji jest międzynarodowy potentat, firma Skanska SA. W pierwszej połowie bieżącego roku usunięto już kolizje z infrastrukturą podziemną i naziemną. Zakres prac przewiduje rozbudowę drogi na odcinku blisko 2 km, wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Powstaną tam skrzyżowania, drogi dojazdowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zostaną również wybudowane zatoki autobusowe, a także przejścia dla pieszych. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiada finał robót na sierpień 2020 r. Kierowcom życzymy, aby się na tych deklaracjach nie przejechali…

Poprzedni artykułZostaw auto na parkingu
Następny artykułBrązowa Olimpia
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 47-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.