W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali na terenie powiatu legionowskiego dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad swoimi bliskimi. 48-letni Sławomir B. nękał swoją siostrę, a 39-letni Jacek S. żonę. Oprawcom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Pierwszy przypadek znęcania miał miejsce w Wieliszewie. Policjanci dostali zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie gminy. – Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 49-latek wszczyna awantury, wyzywa, popycha i szarpie swoją siostrę. W związku z tym Sławomir B. został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal – informuje podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej policji.
Do kolejnego zatrzymania damskiego boksera doszło w tym samym tygodniu w Legionowie. Pokrzywdzona sama zdecydowała się przerwać swoją gehennę i opowiedziała policjantom o tragedii jaka ją spotkała. – Kobieta poinformowała, że jej 39-letni mąż od trzech lat znęca się nad nią. Policjanci zareagowali natychmiast i zatrzymali Jacka S. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu – relacjonuje podkom. Kuligowska.
Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Często za ścianą rozgrywają się prawdziwe dramaty, a sąsiedzi nie chcąc się wtrącać pozostawiają ofiary na pastwę losu. Policja apeluje do osób dotkniętych przemocą, aby nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. – W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej – podkreśla podkom. Kuligowska.

KG