W wigilijny wieczór (24.12) chwilę po godzinie 18:30 do Stanowisk Kierowania w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęły zgłoszenia o pożarze domu w Trzcianach gm. Jabłonna przy ulicy Granitowej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z JRG Legionowo i JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Jabłonna i OSP Chotomów. Po przybyciu zastępów z Nowego Dworu Mazowieckiego, zastano rozwinięty pożar poddasza domu jednorodzinnego. Mieszkańcy sami się ewakuowali przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody: pierwszy w natarciu do wewnątrz poddasza, zaś drugi w obronie części poddasza nieobjętej pożarem. Równocześnie z natarciem zastosowano wentylację nadciśnieniową, co przyczyniło się do szybkiej lokalizacji pożaru. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych prowadzona była ewakuacja mienia z wszystkich pomieszczeń budynku. Po oddymieniu poddasza usunięto nagromadzone materiały i schłodzono wodą na zewnątrz budynku. Cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz czujnikiem tlenku węgla. Urządzenia nie wykazały podwyższonych wartości. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla sąsiednich obiektów. Pogotowie energetyczne odłączyło całkowicie dopływ energii do budynku.

Rodzina pogorzelców zaoferowała swoją pomoc w zapewnieniu noclegów. Straty ustalono na podstawie szacunków właścicielki.

Marek Karpowicz