Recydywista kradł rowery i sprzedawał je na bazarze

0
290

Legionowscy kryminalni zatrzymali 53-letniego Bogdana S., który na ich oczach próbował ukraść rower. Zdarzenie to miało miejsce w pobliżu stacji PKP Legionowo. Jak się później okazało to nie pierwszy raz złodzieja…

Od pewnego czasu do legionowskich policjantów trafiały zawiadomienia o kradzieżach rowerów z terenu Centrum Komunikacyjnego PKP w Legionowie. Pokrzywdzeni dojeżdżali na stację rowerem i jechali pociągiem do pracy lub szkoły. Kiedy wracali po rowerze nie było już śladu. – Policjanci traktowali wykrycie sprawcy kradzieży rowerów, jako jeden z priorytetów w swojej codziennej służbie. Obserwowali teren, w którym dochodziło do kradzieży i typowali podejrzanych. Ustalili, że kradzieży może dokonywać mężczyzna w średnim wieku, który przyjeżdża do miasta pociągiem z Warszawy, a po upatrzeniu sobie roweru, przecina zabezpieczenie i kradnie rower – informuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
W miniony czwartek (7 września) tuż przed godz. 10.00 legionowscy kryminalni na terenie stacji PKP Legionowo zauważyli mężczyznę, który zasłaniał się parasolem i przecinał nożycami linkę, zabezpieczającą jeden z rowerów. Po chwili zaskoczony na gorącym uczynku mężczyzna został zatrzymany. – Bogdan S. przyznał, że faktycznie usiłował ukraść jednoślad. Rower i narzędzie zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Ponadto, w trakcie wykonywania czynności procesowych ustalono, że 53-latek ma na swoim koncie więcej podobnych czynów. Na przestrzeni kilku miesięcy, najprawdopodobniej dopuścił się jeszcze siedmiu innych kradzieży – relacjonuje podkom. Kuligowska.
Bogdan S. usłyszał osiem zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie przestępstw w warunkach recydywy. Wcześniej był wielokrotnie karany i przeszło 20-krotnie poszukiwany przez jednostki policji na terenie całego kraju. Bogdan S. przyznał się do winy i oświadczył, że skradzione rowery z terenu Legionowa i Warszawy sprzedawał na bazarze w stolicy. Wartość skradzionych jednośladów oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru- dwa razy w tygodniu.

KG

fot.: KPP Legionowo