KPR RC Legionowo przegrał drugie spotkanie w sezonie, ale znów pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Podopieczni Marcina Smolarczyka rozpoczęli spotkanie ze Stalą Mielec w doskonałym stylu. W drużynie KPR-u brylował Kamil Ciok, który sprawiał gospodarzom olbrzymie problemy. KPR szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pierwszej odsłony meczu. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 13:18 i wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki.

Druga połowa meczu nie wyglądała już tak dobrze. Przy prowadzeniu 20:16, gra KPR-u się załamała, gospodarze natomiast zaczęli prezentować się znacznie lepiej i rzucili się do odrabiania strat. Przewaga legionowian topniała niczym śnieg w marcu i ostatecznie KPR musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 32:28.

Gra KPR-u budzi nadzieję na lepszą przyszłość. Niestety podczas meczu z boiska musiał zejść kontuzjowany Michał Prątnicki. Uraz jednego z najważniejszych zawodników w zespole może znacząco utrudnić zadanie trenerowi Marcinowi Smolarczykowi i jego ekipie.

Trener Legionowian tak podsumował występ swojej drużyny:

Na gorąco jeżeli miałbym się pokusić o podsumowanie zagraliśmy naprawdę bardzo fajnie pierwszą połowę, zresztą było widać po wyniku. Prowadziliśmy pięcioma bramkami do przerwy. W drugiej połowie być może zbyt spokojnie myśleliśmy, że…nawet nie wiem co myśleliśmy, bo brakło trochę agresji, brakło tego wszystkiego co było w pierwszej części spotkania. Na początku drugiej połowy zaraz po wyjściu z szatni byliśmy uśpieni wynikiem z pierwszej odsłony korzystnym do przerwy. N teraz naszym największym zmartwieniem jest Michał Prątnicki, jestem dobrej myśli, choć dobrze to nie wygląda”

Kolejne spotkanie KPR rozegra 17 września w legionowskiej Arenie. Przeciwnikiem podopiecznych Marcina Smolarczyka będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

SPR Stal Mielec – KPR Legionowo 32:28 (13:18)

SPR Stal:Wiśniewski, Lipka – Wilk 3, Krępa 1 , Janyst 4, Wypych, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 1, Kawka 4, Cuzić 8, Wojkowski, Krupa 7