Policjanci z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenia i oszustwa. Zatrzymani 26-letnia Maria R., 21-letnia Daria D., oraz 23-letni Artur T. pracując w jednym z salonów, świadczącym usługi telekomunikacyjne fałszowali umowy. Spowodowali w ten sposób straty w wysokości około 12 tysięcy złotych. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

– Pod koniec maja tego roku do komisariatu Policji w Jabłonnie zgłosił się przedstawiciel jednego z salonów z telefonami komórkowymi, mającego siedzibę na terenie gminy i powiadomił policjantów o przestępstwie dokonanym na szkodę jego placówki. Śledczy wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Po wnikliwie przeprowadzonym postępowaniu i zgromadzeniu materiału dowodowego wytypowano trzech podejrzanych – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Jak ustalili śledczy, pracownicy salonu 26-letnia Maria R., 21-letnia Daria D., oraz 23-letni Artur T. posługującym się danymi klienta i podrabiając jego podpis, jako abonenta mieli zawrzeć umowy, wyłudzając w ten sposób trzy telefony komórkowe. Ich działania przyniosły salonowi straty rzędu 12 tysięcy złotych.
Nieuczciwi pracownicy usłyszeli zarzuty oszustwa. Telefony udało się odzyskać. Znaleziono je u Darii D. oraz Artura T. Cała trójka usłyszała zarzuty oszustwa. Grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

KG